Monitorování výrobního procesu

Stacionární termokamery FLIR jsou zařízení, které jsou navrženy tak, aby byly pevně instalovány na jednom místě ve stroji, ve výrobní hale, na stožáru apod. Tyto termokamery jsou často používány v průmyslových a výzkumných aplikacích, kde je potřeba kontinuální nebo dlouhodobého sledování teplot, jejich záznamu či samotného řízení celého procesu. 

Mohou být například použity k monitorování výrobních procesů, sledování stavu strojů nebo k detekci teplotních anomálií v energetice, například v elektrárnách nebo v transformátorových stanicích. Častou jsou stacionární termokamery umístěny do ochranných housingů (krytů), které umožňují instalaci ve velmi náročných podmínkách.

Integrace do systému

Stacionární termokamery FLIR nabízí řadu výhod. Jednou z nich je schopnost provádět nepřetržité monitorování 24/7, což umožňuje okamžitou detekci problémů a rychlou odezvu v případě poruchy či detekce teploty, která představuje problém. Další výhodou je možnost integrace do širšího systému řízení nebo monitorování. Takto lze data z termokamer zpracovat a analyzovat v reálném čase, což umožňuje předpovídat a předcházet problémům ještě předtím, než se stanou vážnými. Stacionární termokamery FLIR nabízejí vysokou teplotní citlivost a přesnost, což je důležité pro aplikace, kde i malé teplotní rozdíly mohou znamenat problémy.

Specifické výhody

Série stacionáních termokamer FLIR pro přesné měření a řízení procesů

Přehled stacionárních termokamer FLIR

Navrženy pro potřeby přesného měření a řízení průmyslových, výrobních a vědeckých projektů

Série Ax8

Flir Ax8

Stacionární termokamera FLIR Ax8 nabízí nižší rozlišení a citlivost a je určena pro instalaci do výrobních linek pro potřeby spíše základního (přehledového) měření. Termokameru je možné využít také v protipožárních aplikacích pro měření na krátkou vzdálenost. Nechybí ani integrovaná RGB kamera.

od 25 550 Kč

Více informací

Série A38/A68

Flir A38, A68

Stacionární termovizní kamery FLIR řady A38 a A68 je série malých výkonných termokamer určených pro snadnou instalaci do výrobních linek, kde jsme často omezeni prostorem. Nabízejí několik typů objektivů a rozlišení, ovšem bez možnosti motorického ostření.

od 99 990 Kč

Více informací

Série A50/70

Flir A50, A70

Stacionární termovizní kamery FLIR řady A50 a A70 jsou malé, ale výkonné termokamery určené pro snadnou instalaci do výrobních linek. Obsahují navíc integrovanou RGB kameru. Nabízejí několik typů objektivů a rozlišení. Ostření je pouze manuální.

od 163 200 Kč

Více informací

Série A35/65

Flir A35/65

Stacionární termovizní kamery FLIR řady A35 a A65 jsou malé a výkonné termokamery určené pro snadnou instalaci do výrobních linek. Nicméně tuto řadu postupně doplňují a nahrazují novější modely řady FLIR A50/70 a FLIR A38/68, která navíc obsahují např. RGB kameru nebo další možnosti připojení.

od 125 550 Kč

Více informací

Série A615

Flir A615

FLIR A615 je stacionární termokamera, která nabízí vysoké rozlišení, rychlost snímání, přesnost a citlivost vč. možnosti vzdáleného motorického ostření objektivů. Tento typ se používá primárně v náročných procesech, které vyžadují vysokou přesnost a stabilitu měření v čase. 

od 445 550 Kč

Více informací

Série A400/500/700

Flir A400, A500, A700

Termokamery FLIR A400/500/700 představují nejnovější stacionární termokamery, které kombinují vysoké rozlišení, pokročilé funkce pro zpracování obrazu a schopnost integrace do širších systémů pro vědecké a průmyslové aplikace vč. motorického ostření a integrované RGB kamery.

od 263 900 Kč

Více informací

Série A500f/700f

Flir A500f, A700f

FLIR A500f/700f jsou stacionární termokamery navržené speciálně pro protipožární aplikace v ochranném housingu, které jsou instalovány primárně do míst s rizikem vzniku požáru. Nabízejí navíc pokročilé funkce pro detekci a sledování zahoření vč. detekce hot-spotů pro předcházení požáru.

od 325 500 Kč

Více informací

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na témata, která by vás mohla zajímat a rozšířit vaše znalosti.

Například těmto firmám jsme již pomohli najít vhodné řešení.

Jsme tady pro vás

Zaujaly vás tyto produkty?

Víme, co hledáte

Chcete se zeptat na více detailů?

Jsme připraveni vám pomoci

Kontaktujte nás a pojďme společně navrhnout to nejlepší řešení pro Vaši aplikaci.