Série Flir TAU2

OEM pro integraci

Vhodný pro integraci

Modul Teledyne FLIR TAU2 je základním senzorem, který byl v první verzi (TAU) uveden na trhu před více než 10 lety a umožnil řadě společností integrovat právě tento modul a vytvořit tak řadu zajímavých produktů. Tento infračervený modul (IR Core) je součástí širokého portfolia produktů samotné společnosti Teledyne FLIR, která je světovým lídrem v oblasti termovizních systémů. TAU2 je navržen tak, aby nabídl malé rozměry, nízkou hmotnost a vysoký výkon. 

Rychlá a snadná integrace

Konstrukce FLIR TAU2 umožňuje integraci do širokého spektra systémů a aplikací, což z něj dělá univerzální nástroj pro řadu průmyslových a komerčních aplikací.

V porovnání se svým předchůdcem, sérií TAU, TAU2 nabízí významné vylepšení kvality obrazu a rozlišení až 640 x 512 pixelů při obnovovací frekvenci 30Hz. To umožňuje uživatelům snímat detailnější a jasnější obraz na větší vzdálenosti, což je nezbytné např. v aplikacích jako jsou bezpilotní systémy (UGV), bezpilotní letouny (UAV) a další systémy, kde je kvalita termovizního obrazu klíčová.

Specifické výhody

Noční vidění
Termovizní kamery, jako je FLIR TAU2, jsou vhodné pro použití v aplikacích nočního vidění a pozorování. TAU2 je schopen detekovat velmi malé teplotní změny (citlivost až 30mK) a zobrazovat na výstupu jasný a detailní obraz i v naprosté tmě.
Monitorování procesů
Monitorování procesů: FLIR TAU2 může hrát klíčovou roli při monitorování procesů v průmyslových a výrobních podnicích. Jeho schopnost radiometrie (měření teploty) umožňuje monitorovat a řídit procesy, které jsou závislé na teplotě a identifikovat potenciální problémy.
Odolné a lehké
FLIR TAU2 nabízí výjimečnou odolnost a nízkou váhu, která je klíčová pro mnoho průmyslových a komerčních aplikací. TAU2 je vyroben z odolných materiálů, které jsou schopny odolávat extrémním podmínkám, a přesto zůstává lehký, což umožňuje jeho snadnou integraci do různých systémů.
Strojové vidění
Díky pokročilému zpracování obrazu a vysokému rozlišení 640 x 512 px je FLIR TAU2 ideální pro aplikace strojového vidění. TAU2 může poskytnout jasné a detailní obrazové výstupy, které umožňují lépe rozpoznávat objekty, sledovat pohyby a provádět složité úkony.

OEM modul FLIR Tau® 2

Flir Tau® 2

Malé stacionární termokamery FLIR TAU 2 jsou v současnosti nejrozšířenější termovizní jádra na světě. Jsou použité ve více jak 100 000 infračervených kamerových zařízeních. Umožňují snímání IR obrazu ve vlnových délkách 7,5 – 13,5 um s obrazovou frekvencí až 30Hz. Výstupní data mohou být přenesena do PC přes Gigabit Ethernet, USB3 nebo CameraLink. V případě jednoduších aplikací je umožněno využít analogový video výstup ve formátu PAL nebo NTSC. Zákazník si může vybrat varianty s rozlišením 640 x 512 pixelů, 336 x 256 pixelů nebo 160 x 128 pixelů. IR jádro TAU2 je velké pouze 44 x 44 x 30 mm a dovoluje použití i v prostředích s venkovní teplotou -40°C až +80°C. Díky extrémně odolné konstrukci bez mechanických částí vydrží kamera rázy až 200g.

Technické údaje

 
Pro zobrazení dalších informací posuňte tabulku.
 

Mám vybráno!

Vybrali jste si z této série produktů?

Zavolejte nám

Chcete se zeptat na více detailů?