Detekce a lokalizace plynů

Termální a akustické kamery jsou vynikajícím nástrojem pro detekci úniku plynu, což je kritická potřeba v mnoha odvětvích, včetně energetiky, chemického průmyslu, a dokonce i v oblasti domácí bezpečnosti. Přesné a rychlé zjištění úniku plynu může předcházet potenciálním nehodám, zvyšovat bezpečnost a minimalizovat ekonomické a environmentální dopady.

Termokamery detekují únik plynu snímáním infračerveného záření, které plyny vydávají v určitých vlnových délkách. Některé plyny, jako je například metan, mají specifické spektrální charakteristiky, které jsou viditelné v infračerveném spektru. To umožňuje termokamerám zobrazit únik plynu jako "oblak" na infračerveném obrazu, čímž je možné detekovat a lokalizovat únik plynu. Technologie pokročila o tolik kupředu, že je možné na základě úniku vypočítat např. roční ztrátu.

Šikoká škála použití

  • Energetika a těžba: Termální a akustické kamery jsou často využívány v plynárenském a těžebním průmyslu k monitorování potrubí a zařízení, aby byly rychle detekovány případné úniky plynu.
  • Chemický průmysl: V chemickém průmyslu se tyto kamery využívají k monitorování úniku nebezpečných plynů z výrobních linek a skladovacích zařízení.
  • Komunální a domácí bezpečnost: Termokamery mohou být také použity k detekci úniku plynu v domácnostech a komunálních budovách, což může předcházet potenciálním nebezpečím.

Specifické výhody

Série termokamer a senzorů FLIR pro detekci plynů

Přehled termokamer pro detekci plynů

Detekujte plyny přesně a rychle

Flir GF77

Flir GF77 je unikátní termokamera pro detekci skleníkových plynů, ideální pro inspekci zařízení a systémů v energetickém a chemickém průmyslu.

od 693 090 Kč

Více informací

Flir GF77a

Flir GF77a je přizpůsobená verze modelu GF77 s rozšířenými schopnostmi pro detekci širokého spektra průmyslových plynů.

od 592 990 Kč

Více informací

Flir Si124-LD plus

Flir Si124-LD plus je akustická kamera určená pro detekci a vizualizaci ultrazvukových vln, které generují plyny unikající z průmyslových zařízení jako jsou tlakové nádoby nebo potrubí.

od 315 000 Kč

Více informací

GF335

Flir GF335 je špičková termokamera pro vysoký výkon v oblasti výzkumu a vývoje a pro detekci plynů, s možností vizualizace a kvantifikace tepelných vzorců.

od 2 250 350 Kč

Více informací

FLIR Série Si2-LD

Akustická kamera FLIR Si2-LD je navržena pro detekci úniků a mechanických poruch v průmyslu. 

Více informací

FLIR Série Si2-PRO

Průmyslová akustická kamera FLIR Si2-Pro je navržena pro detekci úniků, mechanických poruch a výbojů.

Více informací

Těmto firmám jsme již pomohli najít vhodné řešení pro jejich aplikaci

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na témata, která by vás mohla zajímat a rozšířit vaše znalosti.

Co je MSX® ?

Jsme tady pro vás

Zaujaly vás tyto produkty?

Víme, co hledáte

Chcete se zeptat na více detailů?

Jsme připraveni vám pomoci

Kontaktujte nás a pojďme společně navrhnout to nejlepší řešení pro Vaši aplikaci.