Flir Blackbody

Kalibrační přístroj

Vysoká přesnost

FLIR Blackbody je zařízení navržené tak, aby poskytovalo vysoce přesnou referenční teplotu 35°C, která se používá při kalibraci termovizních kamer a pyrometrů na jedné konkrétní teplotě. Černá tělesa neboli blackbody jsou užitečné primárně v kalibračních laboratořích, ale najdou také široké uplatnění v průmyslových aplikacích, ve vědě a výzkumu nebo při použití jako referenční teplotní bod při měření lidského těla, kde je potřeba měřit s vysokou přesností na desetiny stupně.

Nevýhodou FLIR Blackbody je pouze to, že je možné nastavit toto černé těleso pouze na fixní teplotu 35°C. Pro potřeby variabilního nastavení teploty až do 200°C je možnost použít černé těleso BB200.

Konstantní teplota

Černé těleso neboli infračervený zářič je ideální těleso, které pohlcuje veškeré záření všech vlnových délek dopadající na jeho povrch. Povrch černého tělesa má vždy definovanou tzv. emisivitu, která se obvykle pohybuje v rozmezí 0,95 - 0,99 a je vždy definovaná výrobcem daného zařízení.

Jeho vysoká teplotní stabilita a homogenita je základem pro přesné a spolehlivé výsledky. Pokud by teplota černého tělesa nebyla přesná, stabilní a nebyla by známá emisivita, nebylo by možné takový přístroj použít pro kalibraci dalších zařízení.

Specifické výhody

Vysoká přesnost a stabilita
FLIR Blackbody poskytuje velmi přesné referenční teploty pro kalibraci termokamer. Díky vysoké teplotní stabilitě poskytuje BlackBody konzistentní množství infračerveného záření, které je klíčové pro přesné měření teploty.
Homogenita plochy
FLIR Blackbody dosahuje vysoké teplotní homogenity v celé své ploše, která je důležitá pro dosažení konzistentních a přesných měření pro kalibraci termovizních kamer a pyrometrů.
Rozsah teplot
FLIR Blackbody nabízí měření teploty pouze v jednom bodě a to ve 35°C. Nenabízí nastavitelný teplotní rozsah a proto k tomuto účely lze využít např. černé těleso BB200.
Spolehlivost
Produkty FLIR jsou známé svou vysokou kvalitou a odolností. FLIR Blackbody je navrženo tak, aby bylo robustní a spolehlivé a tím poskytovalo dlouhodobou hodnotu svým uživatelům.

Kalibrační těleso Flir Blackbody

Flir Blackbody

FLIR Blackbody je zařízení poskytující vysokou přesnost a stabilitu teploty, homegenitu a dlouhodobou spolehlivost pro kalibraci termovizních kamer a pyrometrů na teplotě 35°C.
Mám vybráno!

Vybrali jste si z této série produktů?

Zavolejte nám

Chcete se zeptat na více detailů?

 
Pro zobrazení dalších informací posuňte tabulku.