Detaily v reálném čase

Stavebnictví je odvětví, kde každý detail a každá komponenta mají klíčový vliv na celkovou kvalitu a dlouhodobou trvanlivost výsledné stavby. S nástupem moderních technologií se stále více stavebních společností a profesionálů obrací k použití termokamer jako cenného nástroje, který jim umožňuje získat hlubší a přesnější vhled do procesů, které se dějí za povrchem stavebních materiálů.

Termokamery, také známé jako infračervené kamery, pracují na principu snímání infračerveného záření, které všechny objekty emitují. Tyto informace jsou převedeny na vizuální obraz (termogram), díky jemuž je možné vidět rozdíly teplot na povrchu předmětů v reálném čase. Ve stavebnictví se termokamery využívají především k odhalení potenciálních problémů na plášti budovy, s podlahovým topením, klimatizací, potrubím, přehříváním rozvaděčů, těsností oken a další.

Diagnostika tepelných mostů

Jednou z klíčových aplikací termokamer ve stavebnictví je diagnostika tepelných mostů a nedostatečné izolace. Tyto problémy mohou vést k zvýšeným nákladům na vytápění a chlazení, a tím i ke zvýšení energetické náročnosti budov. Termokamery umožňují rychlé a přesné zjištění míst, kde dochází k úniku tepla.

Dalším využitím termokamer je detekce vlhkosti a vodních úniků. Díky schopnosti termokamer detekovat malé teplotní rozdíly, mohou stavitelé a inspektoři lokalizovat úniky vody a vlhkost, které by mohly poškodit stavební materiály a vést k vývoji plísní. 

Specifické výhody

Série termokamer FLIR pro diagnostiku budov jsou speciálně navrženy s ohledem na potřeby v oboru stavebnictví
Detekce tepelných vad
Termokamery Flir umožňují snadnou vizualizaci tepelných vad, jako jsou netěsnosti ve stavebních obálkách, tepelné mosty, nadměrná ztráta tepla nebo zbytečné tepelné zisky. Tímto způsobem umožňují identifikaci problémových oblastí a umožňují rychlou intervenci před tím, než se problém zhorší.
Zvýšení energetické efektivity
Díky schopnosti termokamer Flir zobrazovat tepelné rozdíly můžete identifikovat oblasti s nadměrnými tepelnými ztrátami. Tím vám umožňují najít možnosti pro zlepšení izolace, utěsnění oken, správné umístění izolačních materiálů a dalších opatření pro zvýšení energetické efektivity budov.
Prevence požárů
Termokamery Flir jsou také účinným nástrojem pro prevenci požárů ve stavebnictví. Dokážou detekovat přehřátí elektrických zařízení, vadné kabely nebo tepelné anomálie, které mohou způsobit požár. To umožňuje provést potřebná opatření předtím, než vznikne nebezpečí.
Inspekce a kontrola kvality
Termokamery Flir jsou velmi užitečné pro inspekci a kontrolu kvality stavebních prací. Pomocí nich lze detekovat skryté vadné body, jako jsou poruchy izolace, vlhkost, zatékání nebo strukturální nedostatky. Tímto způsobem vám termokamery Flir umožňují provádět důkladné kontroly a zajišťovat kvalitu prací.

Přehled termovizních kamer FLIR

Termokamery navrženy speciálně pro potřeby a použití ve stavebnictví

Série Cx

Flir C5, Cx5

FLIR Cx jsou ruční a snadno použitelné termokamery určené pro detekci větších tepelných problémů ve stavebnictví, v domácích a komerčních aplikacích. Oblíbené jsou i díky své kapesní velikosti.

od 16 990 Kč

Více informací

Série Ex

Flir E5xt, E6xt, E8xt

Kompaktní, cenově dostupné a jednoduché termokamery FLIR, vhodné pro širokou škálu aplikací od kontroly elektroinstalace, podlahového topení až po opravy budov.

od 46 350 Kč

Více informací

Série Ex Pro

Flir E5 Pro, E6 Pro, E8 Pro

Cenově dostupné a vylepšené termokamery FLIR, vhodné pro širokou škálu aplikací od kontroly elektroinstalace, podlahového topení až po opravy budov.

od 39 350 Kč

Více informací

Série Exx

Flir E52, E54

První zástupci profesionální série Exx s velkým dotykovým displejem, možností zaostření, citlivějším senzorem pro více detailů, vyšší kvalitou obrazu, pokročilým ovládáním určeným pro přesnou analýzu.

od 102 990

Více informací

Série Exx

Flir E76, E86, E96

Profesionální série Exx s velkým dotykovým displejem, automatickým ostřením, výměnnými objektivy a  citlivějším senzorem pro více detailů a vyšší kvalitu obrazu.

od 189 500 Kč

 

Více informací

Série T5xx

Flir T530, T540, T560

Profesionální řada T5xx nabízí vysoce kvalitní termovizní obraz a přesnost měření vč. měření vysokých teplot pro pokročilé aplikace. Speciální ergonomie kamery usnadňuje práci.

od 275 000 Kč

Více informací

Série T8xx

Flir T840, T865

Prémiová řada termokamer FLIR T8xx je určena pro profesionální použití s pokročilými měřícími funkcemi, snadným ovládáním a vysokou přesností měření. Výhodou je zabudovaný hledáček.

od 505 000 Kč

Více informací

Série T1K

Flir T1020

Nejvyšší řada termokamer FLIR s vysokým rozlišením senzoru 1 024px a vysokou přesností měření pro ty nejnáročnější aplikace ve stavebnictví (velké vzdálenosti, podrobné měření detailů, ..).

od 999 990 Kč

Více informací

RealWear

Navigator™ 500

Jedná se o odolné zařízení asistované reality pro průmyslové pracovníky, které podporuje vzdálenou spolupráci a produktivitu s termokamerou FLIR. 

od 76 990 Kč

Více informací

Firmy, kterým jsme pomohli najít vhodné řešení ve stavebnictví

Metrostav, Hílek s.r.o., Skanska a.s., Swietelski, Syner s.r.o., SOVA stavební, S.O.K. stavební, PRODOMA STAVEBNINY, BB building sanace, Tektonika s.r.o., MÁŠ Šumavsko, MÁŠ Pojizeří, SATUM Czech, Topení Plus s.r..o., Sanace a vysoušení staveb s.r.o.

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na témata, která by vás mohla zajímat a rozšířit vaše znalosti.

Jsme tady pro vás

Zaujaly vás tyto produkty?

Víme, co hledáte

Chcete se zeptat na více detailů?

Jsme připraveni vám pomoci

Kontaktujte nás a pojďme společně navrhnout to nejlepší řešení pro Vaši aplikaci.