Detekce problémů v rané fázi

Na poli průmyslu a energetiky se termokamery používají pro kontrolu transformátorů, vedení a dalších komponent, které jsou kritické pro bezproblémový provoz. V automobilovém průmyslu mohou termokamery odhalit problémy s přehříváním, nedostatečným chlazením nebo nesprávnou instalací komponent. Ve výrobě a inženýrství jsou termovizní kamery často používány pro identifikaci teplotních nehomogenit v materiálech nebo pro sledování teplotních procesů v rámci výrobní linky a jiných důležitých procesů.

Klíčovým přínosem termokamer je především jejich schopnost detekovat problémy v rané fázi, často dříve, než se projeví jakýmkoliv jiným způsobem. Díky tomu mohou průmyslové podniky ušetřit významné náklady na opravy a výpadky výroby, zlepšit bezpečnost a prodloužit životnost svých zařízení. V neposlední řadě termokamery pomáhají snížit zmetkovitost výroby.

Spektrum možností

S rostoucím důrazem na efektivitu, bezpečnost a udržitelnost se termokamery stávají nedílnou součástí moderního průmyslového podniku. Jejich využití je klíčové nejen pro optimalizaci provozu a snižování nákladů, ale také pro snižování environmentálního dopadu průmyslových aktivit.

Rozsah možností, které termokamery nabízejí, je stále větší, a díky pokroku v technologii a vývoji se tyto revoluční nástroje stávají stále dostupnějšími. Ať už se jedná o zajišťování bezpečnosti, optimalizaci výroby, nebo identifikaci a řešení problémů ještě předtím, než se stanou kritickými, termokamery hrají klíčovou roli ve světě moderního průmyslu.

Specifické výhody

Série termokamer speciálně vyvinuté s ohledem na potřeby pro použití v průmyslu
Teplotní rozsah
Termokamery FLIR mohou měřit velmi široký teplotní rozsah od záporných hodnot až do tisíců stupňů Celsia. To je klíčové v průmyslových aplikacích, kde je potřeba sledovat velmi vysoké teploty, například v ocelárnách, elektrárnách nebo při sledování výrobních procesů.
VARIABILITA OBJEKTIVŮ
Stejně jako ve stavebnictví, variabilita objektivů je v průmyslu klíčová. Různá průmyslová prostředí mohou vyžadovat různé typy objektivů pro optimalizaci procesu snímání. K dispozici jsou širokoúhlé objektivy pro snímání velkých prostor a teleobjektivy pro detailní snímání na větší vzdálenosti. Dostupný je i duální objektiv s přepínatelným zorným polem.
REŽIM MSX
Režim MSX (Multi-Spectral Dynamic Imaging) je patentovaná technologie FLIR, která kombinuje termální snímek a hrany z vizuálního snímku do jednoho. Tím poskytuje detailnější a snadněji srozumitelný obraz, což je obzvláště užitečné při průmyslové diagnostice a řešení problémů.
POKROČILÝ SOFTWARE
Software FLIR poskytuje pokročilé možnosti analýzy, jako je automatická tvorba zprávy, podrobné analýzy teplotních profilů, hromadné úpravy termogramů nebo práci s termálními videi. To umožňuje uživatelům v průmyslu nejen identifikovat problémy, ale také sledovat vývoj stavu zařízení v čase a plánovat údržbu nebo opravy.

Přehled termovizních kamer FLIR pro průmyslové aplikace

Navrženy dle potřeby pro nejpřesnější měření v průmyslu

Série TGxxx

TG165x, TG267, TG275, TG297

Přenosné infračervené teploměry navržené pro rychlou diagnostiku teplotních problémů v širokém spektru aplikací.

od 11 090 Kč

Více informací

Série Cx

Flir C5, Cx5

Řada kapesních termokamer určených pro detekci teplotních problémů v běžných domácích a jednodušších komerčních aplikacích.

od 16 990 Kč

Více informací

Série Ex

Flir E5xt, E6xt, E8xt

Kompaktní, přesné, jednoduché a cenově dostupné termokamery vhodné pro širokou škálu aplikací a použití v průmyslu.

od 34 350 Kč

Více informací

Série Ex

Flir E5 Pro, E6 Pro, E8 Pro

Cenově dostupné a vylepšené termokamery FLIR, vhodné pro širokou škálu aplikací od kontroly elektroinstalace, podlahového topení až po opravy budov.

od 39 350 Kč

Více informací

Série Exx

Flir E52, E54

Pokročilé, kompaktní a snadno ovladatelné kamery, které nabízí vysokou přesnost a jsou určené pro široké spektrum aplikací ve výrobě.

od 99 990 Kč

Více informací

Série Exx

Flir E76, E86, E96

Profesionální série Exx s velkým dotykovým displejem, automatickým ostřením, výměnnými objektivy a  citlivějším senzorem pro více detailů a vyšší kvalitu obrazu.

od 189 500 Kč

Více informací

Série T5xx

Flir T530, T540, T560

Řada Flir T5xx nabízí vysoce kvalitní termovizní obraz, ergonomii vhodnou pro dlouhodobá měření a měření velmi vysokých teplot v pokročilých aplikacích.

od 275 000 Kč

Více informací

Série T8xx

Flir T840, T865

Prémiová řada termokamer FLIR T8xx pro profesionální použití s pokročilými měřícími funkcemi, vyhodnocením a přesností. Výhodou této řady je zabudovaný hledáček.

od 505 000 Kč

Více informací

Série T1K

Flir T1020

Nejvyšší řada termokamer FLIR T1020 s vysokým rozlišením 1024x768px a vysokou přesností a citlivostí měření pro ty nejnáročnější průmyslové i vědecké aplikace.

od 999 990 Kč

Více informací

RealWear

Navigator™ 500

Jedná se o odolné zařízení asistované reality pro průmyslové pracovníky, které podporuje vzdálenou spolupráci a produktivitu s termokamerou FLIR. 

od 76 990 Kč

Více informací

Například těmto firmám jsme již pomohli najít vhodné řešení

Robert Bosch, Continental Matador Trucks, Diecastinnova, Garret Motion Czech Republic, Honeywell, Handtmann Slovakia, HENKEL ČR, Magna Cartech, MOTOR Jikov, Saint-Gobain Construction, Severočeské doly, Siemens s.r.o., IKEA Slovakia, OSRAM a.s., Mondi SCP

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na témata, která by vás mohla zajímat a rozšířit vaše znalosti.

Jsme tady pro vás

Zaujaly vás tyto produkty?

Víme, co hledáte

Chcete se zeptat na více detailů?

Jsme připraveni vám pomoci

Kontaktujte nás a pojďme společně navrhnout to nejlepší řešení pro Vaši aplikaci.