Série Flir Kx

Termokamery pro hasiče

Princip přístrojů

Série termokamer FLIR Kx představuje revoluční nástroj pro hasiče, který kombinuje pokročilou technologii s robustním designem. Tyto termokamery jsou navrženy tak, aby poskytovaly rychlou a přesnou detekci teplotních rozdílů v náročných a nebezpečných podmínkách, s nimiž se hasiči často setkávají.

Díky vysoké citlivosti a odolnosti proti extrémním teplotám a vlhkosti mohou hasiči s důvěrou vstoupit do situací, věda, že mají k dispozici spolehlivý nástroj, který jim pomůže chránit životy a majetek. Série FLIR Kx je nejen synonymem pro výkon, ale také pro bezpečnost a spolehlivost v nejvyšším stupni.

1
Lokalizace osob v požárech

Termokamery mohou být využity k lokalizaci osob uvězněných v budově zasažené požárem. Teplo lidského těla je snadno detekovatelné termokamerou, což umožňuje rychlou a efektivní záchranu.

2

Zvýšená bezpečnost hasičů

Termokamery umožňují hasičům vidět skrz hustý dým nebo tmavé prostory, zvyšují tak jejich schopnost navigovat a zvyšují jejich bezpečnost při práci.

3

Předcházení opětovnému vzplanutí

Po uhašení požáru může termokamera pomoci identifikovat místa, kde může dojít k opětovnému vzplanutí, což umožňuje hasičům preventivně jednat.

4

Detekce skrytých ohnisek

Hasičské termokamery mohou detekovat skryté ohniska, která by mohla uniknout lidskému oku. To umožňuje hasičům rychle lokalizovat a zaměřit se na tato ohniska, a tak zabránit dalšímu šíření požáru.

Pomoc hasičům v požárech

Hasiči jsou často prvními na místě v nebezpečných situacích, kde je důležité rychlé a efektivní jednání. S moderní technologií na své straně mají dnes hasiči k dispozici sofistikované nástroje, které jim pomáhají lépe a bezpečněji vykonávat svou práci. Jedním z nejcennějších nástrojů v jejich arzenálu jsou hasičské termokamery.

Termokamery, také známé jako infračervené kamery, pracují na principu detekce infračerveného záření, neboli tepla, které všechny objekty emitují. Tyto informace jsou převedeny na vizuální obraz, díky čemuž je možné vidět rozdíly v teplotě a tepelné výkonnosti v reálném čase. Pro hasiče, kteří musí rychle a efektivně reagovat na kritické situace, jsou termokamery neocenitelným pomocníkem.

Specifické výhody

VYSOKÁ TEPLOTNÍ ODOLNOST
Vydrží pracovat při teplotách více než 200°C
JEDNODUCHOST POUŽITÍ
Termokamery jsou jednoduše ovladatelné a zvládne to skutečně každý.
FUNKČNÍ ZOBRAZOVACÍ REŽIMY
Stupeň rizika pro hasiče určený barevností obrazu.
OVLÁDÁNÍ I V RUKAVICÍCH
Termokamera se pohodlně drží i v rukavicích a má velká tlačítka.

Série termovizních kamer K1 a K2

Flir K1

Nezbytný nástroj pro každého odborníka na požární bezpečnost, který potřebuje rychle identifikovat potenciální horké body.

Flir K2

FLIR K2 poskytuje nejlepší hodnotu pro ty, kteří potřebují základní termální zobrazování za dostupnou cenu.

Srovnání modelů

 
Pro zobrazení dalších informací posuňte tabulku.
 

Mám vybráno!

Vybrali jste si z této série produktů?

Zavolejte nám

Chcete se zeptat na více detailů?

Galerie

Video